Pęknięcie szwów po usunięciu ósemki

Mam pytanie do stomatologa. 16 dni mialem usuwaną operacyjnie ósemkę. Chirurg stomoatologiczny zaopatrzyła ranę szwami. Po typowych dolegliwościach w następne dni (szczękościsk, ból) usunęła mi szwy w 7 dniu od zabiegu. Dziś wypłułem z ust kupkę jedzenia, zorientowałem się że pochodzi z miejsca po usuniętym zębie, okazało się że jest tam duża, dziura, nie całe jedzenie da się wypłukać. Na szczęście miejsce jest niebolesne. Co może mnie czekać? Czy gdyby mi zakładali szwy, dostanę znieczulenie?

Dzień dobry!
Jeżeli nie nie występują żadne objawy bólowe i zapalne, to nie ma się czym martwić. Oczywiście nie należy zaniedbywać higieny miejsca pozabiegowego. Tu bardzo przydatne może się okazać urządzenie zwane "irygatorem" (dostępne w sklepach AGD, stomatologicznych lub w gabinetach), albo strzykawka 10ml z tępo zakończoną końcówką średnicy 0,8-0,9 mm (w aptece). Przepłukiwać mocnym strumieniem 2 razy dziennie zwłaszcza przed snem, używając Eludrilu lub ostudzonego naparu rumianku.
Miejsce po usuniętym zębie wypełni się tkanką miękką w ciągu 30-60 dni. Po 12 miesiącach nawet w obrazie rtg nie będzie śladu po zabiegu.
Z życzeniami zdrowia K. Sławecki!