Dziura w dziąśle po usunięciu zęba ósemki

Witam Od pewnego czasu mam dosc spory problem po usunieciu chirurgicznym zeba osemki pojawila mi sie dosc spora dziura i niestety wchodza mi tam resztki jedzenia. Prosze mi doradzic co mam zrobic, czy jest np mozliwosci zatkania jakos tej dziury?? pozdrawiam

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od czasu, jaki upłynął od zabiegu. Często zarastanie miejsca po usuniętym zębie zajmuje sporo czasu - sporo zależy od rodzaju zaopatrzenia, trzymania się zaleceń pozabiegowych, obecności stanów zapalnych po zabiegu oraz indywidualnych skłonności do gojenia.
Jeśli zabieg był już kilka miesięcy temu lub wcześniej, można umówić się na wizytę w celu korekty tego miejsca, gdzie lekarz w znieczuleniu odpowiednio zaszyje obecną dziurę.

Najczęściej najlepszym lekarzem jest tu czas i higiena, higiena tej okolicy ; można w skrajnych przypadkach ponownie oczyścić zębodół i zaopatrzyć go chirurgicznie.