Chirurgiczne usunięcie dolnej ósemki

Witam, Jestem po chirurgicznym usunięciu dolnej ósemki, która rosła poziomo i minimalnie była widoczna z zewnątrz. Pytania: 1. Czy dziura po usunięciu zęba się zrośnie? Jeżeli tak to po jakim czasie? 2. Jeżeli się zrośnie to czy po jakimś czasie idealnie dziura zrośnie się czy może pozostać małe zagłębienie?

Wszystko się zrośnie - jeżeli nie było dużego ubytku w kości nie będzie śladu. Czas gojenia jest pojęciem indywidualnym ; kość potrzebuje do pełnej regeneracji miesięcy, a tkanki miękkie krótszego okresu.

Witam serdecznie,
Dziura po usunięciu zęba jak najbardziej się zrośnie, w przypadku zatrzymanych ósemek może to trwać do 2 miesięcy. W miejscu po usuniętym zębie z czasem (po kilku-kilkunastu miesiącach) odbuduje się kość, a dziąsło powinno się wyrównać nie pozostawiając zagłębienia. Szybkość jest zależna od rozległości zabiegu, indywidualnej skłonności do gojenia, odpowiedniego zaszycia no i bardzo istotne - stosowania się do zaleceń pozabiegowych.