Bóle po zabiegu usunięcia ósemki i ściąganiu szwów

Witam! Tydzień temu miałem zabieg usunięcia ósemki, 2 dni temu ściągnięto mi szwy. Problem polega na tym że teraz w miejscu tej ósemki mam taką niewielką dziurkę, blisko siódemki. Trochę boli mnie to miejsce i kilka zębów wcześniejszych. Jeszcze wczoraj mnie nie bolało dlatego się zaniepokoiłem. Zatem moje pytanie brzmi czy to normalne po takim zabiegu? Czy powinienem niezwłocznie zgłosić się do stomatologa? Z góry dziękuję za odpowiedź

Dla pewności lepiej zgłosić się do lekarza przeprowadzającego zabieg w celu kontroli. Jednak musi Pan zdawać sobie sprawę z faktu, iż kość oraz dziąsło po ekstrakcji zęba potrzebują czasu na zagojenie - w tym czasie mogą pojawić dolegliwości.

Witam serdecznie,
Czasami po zabiegu usunięcia ósemki dziąsło nie zrasta się w pełni i jest połączenie z miejscem po usuniętym zębie - najczęściej właśnie zaraz przy siódemce.
Ból może być związany z przebiegającym procesem gojenia, z tkliwością zębów spowodowaną przez usuwanie zęba lub przez suchy zębodół.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg.