Trzeszczka palucha a ból stopy

Od 3 lat mam pękniętą trzeszczkę palucha w prawej stopie. Najprawdopodobniej pęknięcie trzeszczki palucha zostało spowodowane przez chodzenie na wysokim obcasie lub treningi. Od tego czasu oczywiście zmieniłam obuwie na płaskie, chodziłam na rehabilitacje (magnetronik,jonoforeza,laser), ograniczałam chodzenie. Mimo to chrząstka nie zrosła się i boli przy długotrwałym chodzeniu czy po treningu. Mam 26 lat - czy powinnam wyciąć trzeszczkę palucha, czy jest jeszcze szansa, że się zrośnie? Co będzie jeżeli tego nie zrobię? Na początku myślałam, że pęknięta trzeszczka palucha to drobny problem, chwile poboli, ale zastosuję rehabilitację i pomoże. Tymczasem problem zamiast maleć robi się coraz większy a ja pomału nie wiem co jeszcze powinnam zrobić. Nie wyobrażam sobie, żeby pęknięta trzeszczka palucha dokuczała mi już przez całe życie... :( Proszę pomoc.

Szanowna Pani, szansa na uzyskanie zrostu po tak długim czasie jest znikoma, a właściwie jej nie ma. Najcześciej tego typu złamania nie daja doelglwiości lub są one uzależnione od obciążenia stopy. Jeżeli ból ma charakter przewlekły, powtarza się to wtedy rzeczywiście należy rozważyć usunięcie trześzczki. Jednak najpierw powinna Pani zgłosić sie na konsultację do ortopedy celem ustalenia przede wszystkim czy opisane przez Panią objawy mają związek z pzrebytym złamaniem trzeszczki. Na pewno będą na wizytę potzrebne aktualne zdjęcia RTG stopy. Pozdrawiam