Pęknięty róg przyśrodkowy łękotki a wycieczka w góry

Witam :) mam pęknięty róg przyśrodkowy łękotki :) czy z taka diagnoza mogę wyruszyć w góry ? Chodzi mi o niewielkie szczyty typu Giewont i inne zakopiańskie rejony :) Czy mogą być jakieś nastęstwa ? Czy tylko ewentualny ból ?

Uszkodzenia rogu łąkotki mogą być bardzo różne, więc trudno powiedzieć. Jednak sam obraz rozwarstwienia rogu tylnego, co niekiedy określa się, jako pęknięcie nie jest przeciwwskazaniem do normalnego funkcjonowania i występuje często u osób aktywnych. Bardziej liczą się tu objawy - bóle, wysieki, przeskakiwania - jeśli występują, to góry są przeciwwskazane.