Pętlowe wyłączenie żołądka a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam, mam 24 lata w lutym mam przejść operację bariatryczna(pętlowe wyłączenie żoładka) metodą laparoskopową . Mam kilka pytań odnośnie jej: 1) czy przez okres menstruacyjny może operacja się nie odbyć? 2) czy po operacji będę mogła dalej przyjmować tabletki antykoncepcyjne? 4) jak bezpiecznie(bez ryzyka zajścia w ciąże odstawić tabletki w razie czego? 3) jeżeli nie będę mogła jaka metoda antykoncepcji będzie najlepsza?

- W czasie krwawienia miesiączkowego nie wykonuje się żadnych operacji planowych
2) czy po operacji będę mogła dalej przyjmować tabletki antykoncepcyjne?
- Tak można. Bez problemu.
4) jak bezpiecznie (bez ryzyka zajścia w ciąże odstawić tabletki w razie czego? 3) jeżeli nie będę mogła jaka metoda antykoncepcji będzie najlepsza?
- Cały czas można stosować tabletki antykoncepcyjne i nie ma potrzeby ani wskazań do ich odstawiania.