Petting i brązowe plamienie: czy mogę być w ciąży?

Na wstępnie powiem, że od końca ostatniego okresu minęło ok. 8-10 dni. Przedwczoraj z moim chłopakiem chcieliśmy uprawiać seks, jednak zrezygnowaliśmy ze względu na brak prezerwatywy. Zdecydowaliśmy się na tzw. petting. Moj chłopak pocierał swoim penisem o moje narządy płciowe i pieścił mnie palcem. Przy tym wcześniej, na jego bokserkach, widziałam ślady spermy. Czy to możliwe, by w ten sposób plemniki dostały się do mojej pochwy? Czy ryzyko zajścia w ciążę jest duże? Ps. Dziś zauważyłam brązowe plamienie, co może to sygnalizować?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Wtrakcie pettingu także może dojść do zapłodnienia, wówczas gdy nasienie zostanie przeniesione na rękach a kobieta jest w trakcie dni płodnych. Długość przeżycia plemników jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują-od temperatury i pH.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.

www. abcantykoncepcja. pl/test-ciazowy-0

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl