Picie soku z grejfruta a tabletki antykoncepcyjne

Witam mam dwa pytania, 1. 21 grudnia piłam sok z grejpfruta i herbatę z dziurawca, po czym o stałej porze (godz 18) brałam tabletke antykoncepcjną, 10 tabletka, i uprawialam seks z tym ze partner doszedł we mnie, czy jest ryzyko ciazy? 2. W sobotę 27 grudnia zapomniałam zażyć tabletki (16ej), pominiecie zauważyłam po 25 godzinach, a 3 godziny wcześniej uprawialismy seks i ponownie doszedł we mnie, czy jest ryzyko ciazy? Dziękuję za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak zawsze jest ryzyko ciąży, ponieważ nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji. Przy błędach w czasie stosowania tabletek prawdopodobieństwo ciąży wzrasta.