Pieczenie sromu głównie po oddaniu moczu - co to?

Mam 27 lat. Dwa miesiące temu miałam zapalenie pochwy i stosowałam g***. Od tego czasu odczuwam straszne pieczenie sromu po siusianiu. Robiono mi wymaz z pochwy - ujemny. Posiew moczu - ujemny. Badanie nerek - wszystko w porządku. Stosowałam maści i kremy pod kątem alergii i dalej odczuwam pieczenie. Zaczął mnie nawet piec odbyt po wizycie w toalecie. Do tego wszystkiego mąż musiał brać leki na grzybice, bo miał krosteczki na penisie. Zaczyna mnie też boleć w dole brzucha po siusianiu, swędzi i piecze. Wydaje mi się, że boli mnie też cewka moczowa. Co to może być i jakie badania można jeszcze zrobić?
27 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

W wyniku stosowanego leczenia może dojść do podrażnienia wrażliwych okolic płciowych co może być przyczyną powstawania świądu i pieczenia. Jednak dwa miesiące to już spory okres czasu i raczej mało prawdopodobne, żeby zmiany tak długo się utrzymywały.

Przyczyną zapalenia dróg rodnych oraz miednicy małej może być jeszcze Chlamydia, której w zwykłych badaniach ogólnych moczu i posiewie się nie wykrywa. Wskazane jest wykonanie badania w tym kierunku, proszę zapytać lekarza, gdzie można wykonać badania w tym kierunku.
Innym patogenem może być Mycoplazma, mniej prawdopodobna jest rzeżączka.
Warto wziąć pod uwagę także infekcję Trichomonas Vaginalis który wywołuje rzęsitkowicę.

Proszę jeszcze raz odwiedzić lekarza, jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian niezbędne będzie równoczesne leczenie Partnera.

Pozdrawiam