Pieprzyk na lewej piersi

Witam, od urodzenia mam dosc duzy pieprzyk na lewej piersi. Nigdy nie dzialo sie z nim nic dziwnego natomiast dzis zauwazylam ze jest jakby wiekszy tzn bardziej wypukly i zrobil sie na nim czarny strupek. W dziecinstwie mialam usuwany pieprzyk z karku. Obecnie przebywam za granica i zastanawiam sie czy powinno mnie to niepokoic i czy powinnam isc do lekarza i jezeli tak to do jakiego? Dermatolog? Chirurg? Bardzo prosze o pomoc. Z gory dziekuje. Marta

Należy pójść do dermatologa, najlepiej takiego, który zbada znamię dermoskopem. Takie badanie rozstrzygnie, czy trzeba coś robić, czy nie.

Proponuję zgłosić się do dermatologa celem wykonania badania dermatoskopowego. Oczywiście, jeśli znamię i tak Pani przeszkadza, można je od razu wyciąć i preparat wysłać na badanie histopatologiczne.