Pieprzyk w okolicy prawej pachy a antyperspiranty

Witam. Mam pieprzyk w okolicy prawej pachy, ostatnio zacząłem częściej używać antypespirantów na pocenie. Dziś zauważyłem, że pół mojego pieprzyka stało się... czarne. Co się stało? Czy trzeba z tym iść niezwłocznie do lekarza? Słyszałem, że podobno po prostu usechł i sam odpadnie, jednak źródło niezweryfikowane. Pozdrawiam

Jeżeli znamię jest płaskie lub lekko wypukłe i zmienia częściowo kolor to warto udać się do gabinetu dermatologicznego celem zbadania dermoskopem. Jeżeli jest to zwisająca zmiana na szypule i cała stała się czarna z brązowej to zapewne jest to zmiana łojotokowa i może sama odpaść. Ale jednak nic nie zastąpi wizyty u lekarza. Bez zdjęcia tej zmiany trudno cos więcej powiedzieć.

Dzień dobry,

Jeśli zmiana ta budzi wątpliwości warto skonsultować ją z dermatologiem i zbadać pod dermatoskopem.

Podrawiam