Pionowe prążki widoczne na paznokciach u 55-latki

Dzień Dobry! Mam 55 lat i na paznokciach od pewnego czasu pokazały mi się pionowe prążki, bardzo mi to przeszkadza i się niepokoję. Czego to może być oznaką? i jak temu zaradzić? Dziękuje za odpowiedź.

Mogą to być objawy grzybicy lub złego ukrwienie paznokci. Żeby wyeliminować gzrybicę proszę udać się na badanie mykologiczne. Na wzmocnienie paznokci można pić Amoccon w saszetkach.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska