Płaczliwość przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od kilku dniu męcze się z płaczem bez powodu.. Nie mam żadnuch stresów w pracy, rodzinne relacje są okej z partnerem również jest dobrze.. Pragnę dodać że biorę tabletki antykoncepcyjnę lecz odkąt zaczełam je brać (wrzesień 2014) nigdy nie zdarzyło mi się takie coś.. Wspomnę jeszcze że zostało mi 5 tabletek do skończenia blistra i rozpoczęcie 7-dniowej przerwy.. Byłam na rozmowię u lekarza i powiedział mi że to napewno stres.. lacz jak wspominałam na górze, nie mam powodów do stresu.

Zaburzenia hormonalne mogą powodować wahania nastroju. Warto skonsultować się z ginekologiem. Jeśli wykluczy tą możliwość, przyczyn można także szukać w emocjach, przeżywaniu itp, a wówczas warto zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty.

Dzień dobry!

Często stres nie oznacza świadomego denerwowania się konkretnym, bieżącym problemem, - ale np. uczucie lęku i niepokoju albo obniżony nastrój, które nie mają łatwych do określenia przyczyn. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać lub przedłużać w czasie, proszę osobiście skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!