Płaczliwość i pogorszenie nastroju

Witam. Od dłuższego czasu dzieje się ze mną cos złego. Bardzo często placze. We wszystkim potrafię znaleźć cos smutnego i z pełnego uśmiechu w sekundę przejść w rozpacz. Staje się to coraz bardziej dokuczliwe. Wszystko wydaje się być przeciwko mnie i na moja niekorzyść. Co mogę z tym problemem zrobić ?

Dzień dobry.

Pani stan wskazywałby na zasadność przynajmniej konsultacji psychologicznej, podczas której mogłaby Pani poszukać potencjalnych powodów pogorszenia Pani nastroju oraz spróbować im zaradzić.

Pozdrawiam.

Na pewno opisywany przez Panią problem warto skonsultować z psychologiem. Jeżeli natomiast nie chciałaby Pani jeszcze skorzystać z takiej konsultacji (choć do niej namawiam - lepiej szybciej pozbyć się problemu, niż doprowadzić do jego eskalacji) - proszę zwrócić uwagę na to w jakich momentach napadają Panią czarne myśli? Czy coś te sytuacje łączy? Co mogłaby Pani zmienić, aby takie momenty nie doprowadzały Pani do płaczu?
Druga rzecz - gdy znajduje Pani złe, smutne i negatywne rzeczy w różnych sytuacjach (i zdaje sobie Pani z tego sprawę) proszę zrobić od razu również dokładnie co innego - poszukać (nawet na siłę, ale jednak) pozytywów w tej sytuacji, korzyści, możliwości rozwoju czy satysfakcji. Pozdrawiam.