Plamienia po przerwaniu tabletek

Witam ponownie, ze względu na złe samopoczucie odstawiłam tabletki nie kończąc opakowania po 17 tabletce, dwa dni po ostatniej wziętej tabletce dostałam plamienia. Czysta czerwona krew (nie taka jak przy krwawieniu z odstawienia) w małych ilościach przez klika dni (w zasadzie wystarczy jedna wkłada na dzień). Zrobiłam testy ciążowe - 2 z moczu oraz z krwi, które wykluczyły ciąże (testy ciążowe robiłam ponad 5 tygodni po ostatnim stosunku, więc chyba mogę uznać je za wiarygodne). Zastanawia mnie jakość tego plamienia, czy to może być krwawienie z odstawienia, i mogę od tego dnia zacząć liczyć kolejny cykl, czy raczej jest to coś innego, i powinnam udać się do lekarza (wykluczam nadżerkę, miałam ponad 2,5 miesiąca temu robione usg i pełne badanie ginekologiczne). Dziękuję. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Krwawienie z odstawienia nie zawsze wygląda tak samo. W obecnym cyklu może wyglądać inaczej chociażby z tego względu, że skróciła Pani sobie cykl nie przyjmując wszystkich tabletek. Do lekarza powinna się Pani udać, jeśli krwawienie nie ustąpi.