Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienia po wszczepieniu Implanonu

Witam. Od 5 miesięcy mam wszczepiony Implanon. Cały czas mam plamienia, ostatnio miałam 7 tygodni i 3 dni przerwy i tak w kółko. Lekarz w Szkocji (tu obecnie mieszkam) wypisał mi Rigevidon abym nie miała plamien, jednak pierwszy raz slysze o łączeniu implantu z tabletkami antykoncepcyjnymi. Czy jest to ok? Dodam, ze wypisywal mi to lekarz pierwszego kontaktu, poniewaz tu aby dostac sie do ginekologa, musi byc na prawde cos nie tak. Pozdrawiam, Sandra
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Plamienia acykliczne, zatrzymanie miesiączki są podstawowymi działaniami niepożadanymi związanymi z stosowaniem jednoskładnikowej antykoncepcji. A taką jest właśnie IMPLANON. Ponieważ zaakcentowała Pani ten problem lekarzowi (zakładam że czytała Pani ulotke informacyjną i wiedziała, że takie sytuacje moga się zdarzyć), poszukał najprostszego rozwiązania jakie przyszło mu do głowy. W moim odczuciu dość rozsądnego. Po zastosowaniu tabletki antykoncepcyjnej plamienia powinny ustapić. Natomiast nie ma sensu ciągłe łączenie tych preparatów. Jeśli plamienia wrócą i nadal będą Pani przeszkadzały, radziłbym poprosić o usunięcie implantu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy