Plamienia po zapomnieniu tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Sprawa bardzo mnie niepokoi, więc mam nadzieję na fachową pomoc. Zapomniałam 8 tabletki z opakowania. Ogólnie biorę je pół roku. Dzień przed tym jak jej zapomniałam kochałam się ze swoim chłopakiem. A dwa dni później zaczęłam plamić. I tak już 3 dzień. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Kiedy powinnam zrobić test ciążowy, aby być pewna wyniku? Dziękuje i pozdrawiam rossa

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli opuściła Pani jedną z tabletek a dzień wcześniej doszło do stosunku możliwe jest zajście w ciążęTest ciążowy najwcześniej może Pani wykonać po upływie 10 dni od stosunku. Może on być jednak wówczas niewiarygodny. Najlepiej test wykonać w dniu spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam