Plamienia pozamiesiączkowe a przyjmowanie progesteronu

Dobry wieczor. Trzeci miesiac przyjmuje Utrogestan 100(progesteron), od 16 dnia cyklu, przez dziesiec dni. Trzy lata temu stracilam ciaze, bylo to obumarcie zarodka, zakonczone tzw. lyzeczkowaniem. Od tamtej pory nie udalo mi sie zajsc w ciaze. Cykle mam regularne, co 27 dni, miesiaczki krotkie (max.4 dni)Przez 3 lata wystepuje u mnie plamienie na kilka dni przed miesiaczka. W tym miesiacu, w 18 i 19 dniu cyklu zauwazylam plamienia.Czy moze byc to efekt uboczny leku?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Plamienie może być efektem ubocznym leku. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.