Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienia pozamiesiączkowe a przyjmowanie progesteronu

Dobry wieczor. Trzeci miesiac przyjmuje Utrogestan 100(progesteron), od 16 dnia cyklu, przez dziesiec dni. Trzy lata temu stracilam ciaze, bylo to obumarcie zarodka, zakonczone tzw. lyzeczkowaniem. Od tamtej pory nie udalo mi sie zajsc w ciaze. Cykle mam regularne, co 27 dni, miesiaczki krotkie (max.4 dni)Przez 3 lata wystepuje u mnie plamienie na kilka dni przed miesiaczka. W tym miesiacu, w 18 i 19 dniu cyklu zauwazylam plamienia.Czy moze byc to efekt uboczny leku?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Objawy przedwczesnej menopauzy

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Plamienie może być efektem ubocznym leku. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy