Plamienia w cyklu przy PCOS i podczas stosowania Duphastonu

Lekarz stwierdził ze mam PCOS,przepisał mi Duphaston między 19 a 25 dc. Biorę je drugi cykl i znowu to samo: 4 dni po skończeniu tabletek jest plamienie,trwa 5 dni, a za 2 tyg przychodzi normalny okres. W drugim cyklu to samo, 4 dni po ostawieniu tym razem normalne krwawienie jak okres,a po 2 tyg plamienie. Nie mam możlwości pójśc do mojego lekarza bo nie ma mnie w Pl. Co zrobic?Brać je kolejny cykl i zobaczyc czy bedzie to samo?Czy to tylko skutek uboczny?

Aleksander Ropielewski

Proszę nie przerywać terapii i po powrocie skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Najpewniej jest to kwestia lepszego dobrania dawki. Poza tym leczenie zaburzeń hormonalnych to proces długotrwały i poprawa nie zawsze występuje szybko.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski