Plamienie podczas drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych i pominięciu przerwy

Jestem po zabiegu wycięcia migdałków w związku z tym musiałam tabletkami antykoncepcyjnymi przesunąć okres by nie było krwawienia w trakcie zabiegu. Jestem w trakcie 2 opakowania bez przerwy jednak pojawiło się plamienie/lekki okres. Może to być spowodowane lekami?(przeciwbólowy diclofenac oraz antybiotyk forcid 1000). Co mam robić? Wybrać do końca opakowanie czy przerwać skoro jest dosyć mocne plamienie? Przy okazji czy można wziąć 3 op. antykonc. bez robienia przerwy?

Zastosowanie dwóch opakować tabletek antykoncepcyjnych bez przerwy może wiązać się z wystąpieniem plamienia. Proponuję zakończyć opakowanie i nie stosować trzeciego bez przerwy.