Plamienie podczas stosowania tabletek Lesinelle

Witam, od kilku miesięcy stosuję antykoncepcję hormonalną (Lesinelle, wczesniej Jasminelle), ostatnio wzięłam po raz drugi (wcześniej jakieś pół roku temu) drugie opakowanie z pominięciem tygodnia przerwy. W drugim tygodniu wystąpiło plamienie, a później krwawienie, które trwa już 10 dni (jestem już w trzecim tygodniu drugiego blistra), za 5 dni powinnam dostać krwawienia z odstawienia. Czy mam powód do zmartwienia? Jak długo może potrwać takie krwawienie śródcykliczne?

Plamienia śródcyklicze podczas stosowania doustnej antykoncepcji zdarzają się. W razie nasilenia krwawienia lub wystąpienia innych niepokojących objawów proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.