Plamka i ból oka po usunięcia metalowego opiłka z rogówki

witam, mąż pracuje w fabryce jako mechanik wbił mu się w rogówkę opiłek który tkwił w oku 3 dni i powodował straszny ból, po wyciągnięciu przez lekarza okulistę pozostała plamka i ból, zaczerwienienie czy w takim wypadku należy się zwolnienie lekarskie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
O konieczności wystawienia zwolnienia lekarskiego powinien zadecydować lekarz prowadzący. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta kontrolna.