Plamy na języku u 3-letniego synka

Witam, mój trzyletni synek, często ma na języku dziwne place przybierajace różne kształty, kółka, zawijańce itp. Troszkę ciemniejsze w środku niż reszta języka, pojawiają się systematycznie i i w tym czasie dziecko ma brak apetytu i podkrazone oczy. Moje pytanie brzmi do jakiego lekarza się udać by postawił diagnozę, mieszkamy w Wielkiej Brytanii, już dwa razy byłam u lekarza pierwszego kontaktu i raz usłyszałam że taki jego urok, innym razem zrobiono mu badanie krwi które nic nie wykazało i ma tym sprawa stanęła , dodam że dziecko ma dużą niedowaga ma 3,5 roku a waży 12kg, przy wadze urodzeniowej 4kg, według mapy centylowe powinien ważyć około 18kg. Często ma też silna potrzebę picia mleka i puszcza straszne gazy, obawiam się że coś jest w jego brzuszku nie tak, podejrzewałam lamblie , na robaki obłe dostał środek profilaktycznie po którym nie ma żadnych zmian.

Język może być po prostu wariantem języka geograficznego; Nie stosuje się leczenia przeciwrobaczego profilaktycznie, tylko po uprzednim potwierdzeniu zakażenia. Waga 12kg w wieku 3,5 rż to jeszcze nie powód do dużego niepokoju, każde dziecko rozwija się w swoim tempie