Plamy na skórze pleców a grzybica

Dzień dobry martwi mnie lekarz stwierdził grzybice skóry mam na plecach barkach plamy czrwone swedzace łuszczące sięwyglądają jak po operzeniu do tego mam grzybice pochwy przez cały rok zmagam się z upławami i leki nie pomagają Czy to może byc grzybica ogólnoustrojowa mam problem z zoładkiem bólami i wątroba można powiedzieć odkąd dostalam plam czuje jakby organizm cały w środku szwankował Jakie badania mogę wykonac na obecnosc grzybów? w organizmie

Aleksander Ropielewski

Nie mogę ani wykluczyć, ani potwierdizć rozpoznania grzybicy ogólnoustrojowej na podstawie podanych informacji. Badaniami stosowanymi do potwierdzenia grzybicy są badania laboratoryjne stanu zapalnego, funkcji narządów wewnętrznych oraz badania obrazowe i posiewy z jam ciała.