Planowanie ciąży a konieczność zaszczepienia przeciw różyczce

Witam, planuję ciążę. Moja mama miała różyczkę będąc w ciąży ze mną.Nie pamiętam czy byłam szczepiona na rożyczkę (rocznik 1987 wygląda na to , że miał je obowiązkowe). W badaniu testem firmy Roche metodą elektrochemiluminescencji przeciwciała w kl IgG wyszły mi 12,1 IU/ml co oznaczone jest jako reakywne. Lekarz ginekolog uważa, że to niski poziom, czy powinnam się jeszcze zaszczepić zanim zajdę w ciążę? (ICD-9: V21) Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji należy rozważyć przede wszystkim zalecenia ginekologa, który będzie prowadził ciążę.