Planowanie ciąży a przesunięcie cyklu miesiączkowego

witam chialbym sie dowiedziec jak wyglada moj cykl , ostatnia mialam miesiaczke 26 pazdziernik ,a teraz dostalam 7 grudnia przesunal sie cykl , ktore w tym moesicu bedea dni plodne bo juz sama sie pogubilam, a staramy sie o dziecko i nic niewychodzi. dziekuje

Elżbieta Rhone

Witam,
niestety to kiedy występowały w cyklu dni płodne da się stwierdzić dopiero po wys†ąpieniu miesiączki po danym cyklu - jest tak dlatego, że owulacja występuje zazwyczaj ok 14 dni przed miesiączka. Znaczy to, że druga połowa cyklu po owulacji jest w miarę stała i trwa ok 14 dni, a pierwsza połowa cyklu przy nieregularnie występujących miesiączkach może mieć różną długość. Jeśli Pani nie miesiączkuje regularnie to trudno będzie ustalić dni płodne.