Planowanie ciąży a tarczyca i nieregularne miesiączki

witam mam pytanie od roku czasu z mężem planujemy dziecka mamy po 24 lat niewiem czy to ma znaczenie ale mam nieregularne miesiaczki sa one rozne co 30, 36 pzewaznie co 36 dni mam tarczyce jeszcze ... ale moj wynik jest juz dobry pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nieregularne miesiączki jak najbardziej mogły być wynikiem schorzeń tarczycy. Jeśli jednak jest Pani leczona, miesiączka powinna się wkrótce także uregulować. Gdyby się tak nie stało, konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka przeprowadzona pod okiem specjalisty ginekologa.