Planowanie ciąży po usunięciu wyrostka

Witam, jestem po ślubie i planujemy z mężem dziecko, ale 2 października tego roku miałam zabieg laparoskopowy wyrostka robaczkowego.Niby wszystko się goi i jest ok,mam normalnie chodzić i wykonywać proste czynności, a przez miesiąc unikać schylania i podnoszenia ale nikt nie udzielił mi informacji kiedy będę mogła znowu współżyć z mężem i ile musimy odczekać z poczęciem dziecka po takim zabiegu.będę wdzięczna za poradę.Pozdrawiam

Witam. Współżycie za 1-2 tygodnie zapewne nie będzie problemem. Gojenie rany do uzyskania pełnej wytrzymałości tkanek - tak by nie powstała przepuklina w bliźnie operacyjnej w trakcie ciąży powinna potrwać kilka miesięcy - do 1/2 roku.