Planowanie dziecka a nadżerka i guzek na jajniku

Witam. Mam 4 - letniego synka, ale z innym mężczyzną. Obecnie mam nowego stałego partnera i chcemy mieć wspólnie dziecko. Niestety nam to nie wychodzi, ponieważ nie mogę zajść w ciążę. W tamtym roku byłam badana przez ginekologa i wykryto u mnie nadżerkę i jakiegoś guzka na lewym jajniku. Czy może to być powodem tego, iż nie mogę zajść w ciążę? Jeżeli można, to proszę o poradę na maila : gumcia172@wp.pl. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Katarzyna. ;)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli miała Pani zdiagnozowaną nadżerkę oraz guz na jajniku to zanim zajdzie Pani w ciążę powinna Pani przede wszystkim skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Na początek dobrze byłoby sprawdzić czy dalej cierpi Pani na wyżej wymienione schorzenia. Jeśli tak, konieczne będzie ich wyleczenie. Jeśli nie, spokojnie będzie Pani mogła rozpocząć starania o ciążę.