Czy nadżerka jest przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę?

Witam!

Mam 25 lat. 9 miesięcy temu urodziłam synka. Mam dużą nadżerkę, 2 grupy. Lekarz kazał mi przyjść jak najszybciej na wypalankę.

Oboje z mężem chcemy już teraz drugie dziecko i czy ja mogę zajść w ciąże przed wypalanką, czy lepiej i bezpieczniej jest poczekać i iść najpierw na wypalankę?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
W opisanej sytuacji niestety znajduje się zbyt mało informacji. Wydaje się jednak, że zgodnie z opinią lekarza wskazane jest szybkie leczenie zmiany.
Ogólnie zabiegowe leczenie nadżerek powinno się odbywać przed zajściem w ciążę lub dopiero po ciąży.
Jednak najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wyleczenie nadżerki, odczekanie czasu określonego przez ginekologa na wygojenie miejsca po leczeniu i staranie się o dziecko.
Sama nadżerka obecna w czasie ciąży niesie ryzyko krwawienia.
Problem należy skonsultować z ginekologiem prowadzącym.
Redakcja abcZdrowie.pl