Czy z nadżerką mogę zajść w ciążę?

Witam!
Mój problem polega na tym, że jakieś pół roku temu mój ginekolog powiedział mi, że mam nadżerkę... Nie mając o tym zielonego pojęcia przestraszyłam się. W Internecie przeczytałam, że ginekolog powinien usunąć ją bądź skierować mnie na taki zabieg.
Na następnej wizycie wypytałam się doktora na temat tej mojej nadżerki i powiedział mi, że usunie ją dopiero po tym jak urodzę dziecko, a najlepiej tyle, ile bym chciała mieć dzieci. Czy to znaczy, że po takim zabiegu usunięcia nadżerki, mogę nie mieć już dzieci?
I moje kolejne pytanie. Czy nadżerka nie zagraża ciąży i nie przeszkadza w zajściu w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Nadżerka części pochwowej szyjki macicy to zmiana nabłonka wielowarstwowego płaskiego w nabłonek gruczołowy. Nadżerkę zawsze należy leczyć, a jedynie sposób jej usunięcia zależy od wieku kobiety i ewentualnych planów posiadania dziecka.

Jak wnioskuję Pani jest w wieku reprodukcyjnym i chciałaby Pani mieć jeszcze dzieci. W takim przypadku najlepszą metodą leczenia jest zabieg oszczędzający, np. krioterapia. Jest to metoda bezbolesna i cechująca się nielicznymi powikłaniami. Po takim zabiegu pacjentki zwykle zachodzą w ciążę i nie mają problemów z jej utrzymaniem.

Sugerowałabym porozmawiać ze swoim lekarzem raz jeszcze albo skonsultować się z innym specjalistą.

Pozdrawiam