Planowanie następnej ciąży po łyżeczkowaniu

Ponad tydzień temu miałam wykonywany zabieg łyżeczkowania. Mam 27 lat, to moja pierwsza ciąża, ciąża obumarła około 8-9 tygodnia. Łyżeczkowanie wykonane w 11 tygodniu. Kiedy ponownie mogę zacząć starać się o dziecko? Czy jeśli starania zaczęłabym po pierwszej miesiączce istnieje ryzyko donoszenia kolejnej ciąży? Bardzo oboje z mężem pragniemy dziecka stąd moje pytanie.

Renata GrzechociĹska

Ginekolodzy zazwyczaj zalecają odczekanie 6 miesięcy. Jednak warto to ustalić z lekarzem prowadzącym.