Płaskostopie podłużne i bóle nóg

Witam serdecznie mam od jakis 2 tygodni problem z płaskostopiem podłuznym(dopiero sie dowiedziałem ze to przez to bóle)Ogólnie mam bołe nóg które bardzo mi dokuczaja miałem robione zdjecie rtg zaczyna sie w jednej nodze zwyrodnienie stawu.mam pytanie co moze mi pomóc.Lekarz u którego byłem powiedział zebym ograniczył chodzenie i zrzucił wage waze 115kg i walcze z waga czy jest mozliwa operacja??jaki jest koszt takiego zabiegu.Jestem z okolic Jeleniej Góry.Zamówiłem wkładki które maja rozł ciezar

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim powinien Pan postarać się schudnąć, co zmniejszy obciążenie stóp. Po drugie proszę stosować wkładki. Po trzecie dobrze byłoby także, gdyby skonsultował się Pan ze specjalistą fizjoterapii, który pomoże w dobraniu odpowiednich ćwiczeń. O możliwości ewentualnej operacji proszę porozmawiać ze specjalistą ortopedą.