Płatki o prawidłowej morfologii i ruchomości, bez cech wypadania
Proszę o interpretację USG serca u 31-latki. ZASTAW. MITRAL: płatki o prawidłowej morfologii i ruchomości, bez cech wypadania - fala zwrotna łagodna/ umiarkowana III stopnia - napływ do LK:E/A 1.4; DT - 163 ms ZASTAW. AORTAL: płatki o prawidłowej morfologii i ruchomości; zastawka trójpłatkowa - Vmax - 1.3 m/s; PGmax - 7mmHg ZASTAW. TRÓJDZIEL: płatki o prawidłowej morfologii i ruchomości; fala zwrotna łagodna II stopnia. ZASTAWKA PŁUCNA: płatki o prawidłowej morfologii i ruchomości. Dziękuję.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania powinien być zinterpretowany w oparciu o stan kliniczny oraz wyniki innych badań dodatkowych. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.