Zwłóknienie płatków zastawki w wyniku USG

witam.Miałam robione UZG serca o to opis ,moje pytanie co to dokładnie znaczy. Brzezne zwłóknienia płatków zastawki mitralnej oraz nici scięgnistych mitralnych bez ograniczenia ruchomosci .Fala zwrotna do lewego przedsionka slad/lo.MVE=0,61m?s, MVA=056m/sVmax=0,96m/s PV Vmax-0,85m/sAcT=140m/sWymiary serca LVd/s=4,32/2,72cm RV=2,o2cm,LA=3,09cm,Ao=2,46cm.Proszę o opis tego UZG.Dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Wyniki w normie. Zwłóknienie bez zaburzeń ruchomości może występować i nie ma swoistego leczenia takiej sytuacji (chyba, że jest znany powód).