Płuca bez widocznych zmian ogniskowych, lewostronne skrzywienie kręgosłupa piersiowego
Proszę o interpretację RTG klatki piersiowej: Płuca bez widocznych zmian ogniskowych. Płatki tkanki tłuszczowej kątów sercowo-przeponowych. Serce niepowiększone. Wnęki, przepona bez zmian. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Lewostronne skrzywienie kręgosłupa piersiowego.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
W podanym wyniku jedyną niepokojącą informacją jest lewostronne skrzywienie kręgosłupa Th-skolioza-konieczna będzie wizyta w Poradni Ortopedycznej. Poza tym reszta wyniku może być traktowana jako wariant normy. Pozdrawiam