Płyn w jamie Douglasa w wyniku badania USG

Witam, USG wykonane u mnie w 25 dniu cyklu wykazalo 19ml plynu w jamie Douglasa. Co to oznacza?Czy moge prosic o interpretacje?Dodam,ze cykle mam regularne co 28-29 dni a badanie bylo rutynowe.

Interpretacją wyniku powinien zająć się ginekolog prowadzący, który zna Pani historię kliniczną i zbadał Panią bezpośrednio. Taka niewielka ilość płynu w zatoce Douglasa może być następstwem np. jakiegoś stanu zapalnego w zakresie narządu rodnego, może jest też np. następstwem pękniętej jakiejś torbieli, pęcherzyka w zakresie jajników, jajowodów.