Płyn w jamie osierdziowej po operacji wszczepienia zastawki aortalnej

Mąż 10 dni temu przeszedł operację wszczepienia zastawki aortalnej oraz usunięcie tętniaka, zbiera się płyn w jamie osierdziowej, boli go w klatce piersiowej, puchną nogi i ogólnie się źle czuje. Czy to coś poważnego?

Witam. Opisane objawy są groźne i świadczą o niewydolności układu krążenia. Mąż powinien pozostawać pod opieką kardiologa.