Płyn w płucu w wyniku wypadku samochodowego

Witam mam na imie Ewamoj maz 6 grudnia mialwypadek samochodowy maprzebie pluco zbiera mu sie jakisdziwny plyn i wycieka z drenu chcialam siezapytac czy to normalne martwiesie strasznieo niego

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, obecność płynu w opłucnej świadczy o urazie, płyn musi być na bieżąco drenowany z klatki piersiowej, aby uniknąć groźnej dla życia niewydolności oddechowej. Mąż przede wszystkim powinien pozostawać pod opieką lekarzy, w warunkach szpitalnych. Kilkudniowa obecność drenu w klatce piersiowej wiąże się z ryzykiem infekcji i stąd konieczne może się okazać zastosowanie antybiotyków.
Niestety, bez dodatkowych badań nie można określić rokowania i czasu potrzebnego do wyzdrowienia.