Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obrzęk płuc: Pytania do specjalistów

Zawał ściany dolnej serca a odpowiednie działania

Witam serdecznie Mój wujek przebył niedawno zawał serca ściany dolnej. Trafił do szpitala z obrzękiem płuc oraz szeregiem innych powikłań . Wszczepiono mu pod koniec czerwca 2 bajpasy. Niestety jesteśmy po kontroli i serce wujka nadal bardzo źle pracuje -... Witam serdecznie Mój wujek przebył niedawno zawał serca ściany dolnej. Trafił do szpitala z obrzękiem płuc oraz szeregiem innych powikłań . Wszczepiono mu pod koniec czerwca 2 bajpasy. Niestety jesteśmy po kontroli i serce wujka nadal bardzo źle pracuje - frakcja wyrzutowa 25% . Lekarz znalazł także dziurę w przegrodzie . Dostaliśmy skierowanie na Ochojec ( tam lekarze maja zadecydować o wszczepieniu kardiowertera . Proszę o opinię co w tej sytuacji mamy robić ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Płyn w płucu w wyniku wypadku samochodowego

Witam mam na imie Ewamoj maz 6 grudnia mialwypadek samochodowy maprzebie pluco zbiera mu sie jakisdziwny plyn i wycieka z drenu chcialam siezapytac czy to normalne martwiesie strasznieo niego
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Rafał Gryszkiewicz
Lek. Rafał Gryszkiewicz

Leczenie wody w płucach i brzuchu

Mój tato,ma wodę w płucach i brzuchu,Jak wyglada leczenie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Ryszard Chalecki
Lek. Ryszard Chalecki

Dlaczego tato po wypadku komunikacyjnym mówi od rzeczy?

Tata po wypadku komunikacyjnym, 2 tygodnie spędził w śpiączce pod respiratorem. Stwierdzono obrzęk mózgu oraz stłuczenia płuc. 5 dni temu został przeniesiony na oddział chirurgii. Jest przytomny, oddycha samodzielnie, odpowiada na proste pytania. Jedno mnie martwi tata mówi... Tata po wypadku komunikacyjnym, 2 tygodnie spędził w śpiączce pod respiratorem. Stwierdzono obrzęk mózgu oraz stłuczenia płuc. 5 dni temu został przeniesiony na oddział chirurgii. Jest przytomny, oddycha samodzielnie, odpowiada na proste pytania. Jedno mnie martwi tata mówi do siebie od rzeczy, czy to efekt odstawienia leków sedacyjnych? Jak długo taki stan może się utrzymywać?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Zator powietrzny i obrzęk płuc po operacji gwiaździaka

13-letni kuzyn 16 dni temu przeszedł operację gwiaździaka. Guz niezłośliwy, pełna resekcja. W trakcie zabiegu miał zator powietrzny i obrzęk płuc. Na 2 dni wprowadzono go w śpiączkę. Po operacji nie mówi, nie chodzi, trzęsą mu się ręce, z trudem siada. Czy takie objawy są częste i przemijają?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Ból płuc po zakrztuszeniu wódką

W wigilię zakrztusiłem się wódką i od tego czasu czuję, że bolą mnie płuca. Minęlo już kilka tygodni, ból znacznie się zmiejszył, ale czuję dyskomfort. Czy jes tmożliwe że poparzyłem sobie płuca?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Jacek Ławnicki

Co oznacza ten obraz RTG klatki piersiowej u 31-latka?

Wynik badania RTG klatki piersiowej ; Płuca są czyste, a kąty żebrowe ostre. Nie ma zapalenia płuc, obrzęku płuc, wysięku opłucnowego ani odmy opłucnowej. Występuje ogniskowe uniesienie bocznej części lewej przepony, niezmienione od poprzedniego badania. Jakiś czas temu... Wynik badania RTG klatki piersiowej ; Płuca są czyste, a kąty żebrowe ostre. Nie ma zapalenia płuc, obrzęku płuc, wysięku opłucnowego ani odmy opłucnowej. Występuje ogniskowe uniesienie bocznej części lewej przepony, niezmienione od poprzedniego badania. Jakiś czas temu miałem problem z płucami , odkrztuszałem krew na tk wyszła konsolidacja u podstawy lewego płuca , a na rtg jakiś stan zapalny , wyniki mam po angielsku . Wykonane niedawno rtg mówi , że płuca są czyste , co może być przyczyną uniesienia przepony , czy może to nadal jakieś zmiany w płucach niewidoczne na rtg ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Dieta podczas brzęku płuc przy cukrzycy

moja mama choruje na cukrzyce ponad 30 lat.teraz leży w szpitalu z powodu obrzeku płuc i wysokiego cukru.rok urodzenia 14.10.1944.wada 117 kilogramów.Lekarze wykluczyli cytryne i wszelkie inne owoce.Jaka dieta powinna byc stosowana?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Małgorzata Horbaczewska
Lek. Małgorzata Horbaczewska

Możliwość operacji zastawki u babci ze stenozą aortalną

Witam. Moja babcia ma stenoze aortalna obecnie znajduje sie w szpitalu na oddziale oiok. Jej stan jest bardzo ciezki istnieje podejrzenie zapalenie wsierdzia.zostala poddana intubacji poniewaz miala silne dudznosci i doszlo do obrzeku pluc dziz mija 3 doba a... Witam. Moja babcia ma stenoze aortalna obecnie znajduje sie w szpitalu na oddziale oiok. Jej stan jest bardzo ciezki istnieje podejrzenie zapalenie wsierdzia.zostala poddana intubacji poniewaz miala silne dudznosci i doszlo do obrzeku pluc dziz mija 3 doba a ona nadal sie nie obudzila po odstawieniu leku. Chcialam zapytac czy w takiej sytuacji jest mozliwa jak najszybsza operacja zastawki czy w tym stanie nie jest to mozliwe? czy czekanie moze pogarsza jej stan? Prosze o pomoc i szybka odpowiedz
odpowiada 2 ekspertów:
 Małgorzata Panek
Małgorzata Panek
Dr n. med. Szymon Bernas
Dr n. med. Szymon Bernas

Rak jelita grubego a stosowanie diety

Tata ma 93 lata stwierdzono raka jelita grubego,nie nadaje się do operacji,obrzęk płuc niewydolność krążenia,był 2 tygodnie w szpitalu,niedrożnosc jelit,obecnie oddaje stolce wcześniej wystapila krew w stolcach,jest na kleikach ,kisielkach Jaka diete mam stosować tata nie uznaje tych kleików .Co mogę mu podawać ,boję się zablokowania jelit.
odpowiada 2 ekspertów:
Dr inż. Katarzyna Kowalcze
Dr inż. Katarzyna Kowalcze
Dr n. med. Aneta Kościołek
Dr n. med. Aneta Kościołek

Gazometria u 61-latka

Gazometria u 61-latka Mam następujące wyniki badania krwi pobranej z palca: ph-7,48; PCO2-40,0; PO2-70; HCO329,8; HCO#std29,4; TCO2-32,0;BEecf-6,3; BE-5,8;SO2c-95; sód-140; potas -3,7; wapń zjonizowany 1,12; glukaza 4,7;mleczany 0,6;tHbc-13,3; HCT-43. Proszę o interpretację.
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Czy lek Natriumchloride 0,9% można podać osobie, która miała obrzęk płuc?

Witam Ja mam takie pytanie czy podany dożylnie lek Lek ten nazywa sie Natriumchloride 0,9% (chlorek sodu) moze zostać podany osobie która miała najprawdopodobniej obrzęk płuc. W tamtym roku mój tato był w szpitalu na zapalenie płuc. Od tamtej... Witam Ja mam takie pytanie czy podany dożylnie lek Lek ten nazywa sie Natriumchloride 0,9% (chlorek sodu) moze zostać podany osobie która miała najprawdopodobniej obrzęk płuc. W tamtym roku mój tato był w szpitalu na zapalenie płuc. Od tamtej pory miał duszności i bóle w klatce piersiowej nie mógł spać tez w nocy. Lekarze twierdzili ze wszystko jest ok a ze te duszności będzie miał jeszcze długo po przebytym zapaleniu płuc. Mój tato był chory podejrzewamy zapalenie płuc lub jakiś obrzęk z płucami pewnego dnia sie zle poczuł zadzwoniłam po pogotowie. Ratownicy podali mu ten zastrzyk dożylnie. W chwile mój tato stał sie nie obecny. Przed przyjazdem pogotowia normalnie ze mną rozmawiał byl obecny tylko złe sie czuł. Po podaniu tego leku w chwile stał sie nie obecny już nawet nie rozmawiał miał nawet problem z podniesieniem sie z kanapy. Pojechaliśmy do szpitala i mój tato w niecała godzinę zmarł. Zrobili mu rentgen brzucha który go bolał ale nic nie wykryto. Mój tato pojechał poprostu na rentgen który nic nie wykazał i stamtąd na intensywna terapie. Mij tato cierpiał tez na niewydolność serca od 2012 groziła mu operacja wstawienia zastawek ale na samych lekach jego stan bardzo sie poprawił ze operacja już nie była koniecza twierdził lekarz. Gdy mnie tam zawołali widziałam tam długo igieł widziałam tez u taty wkłucie koło klatki piersiowej co to mogło być? Lekarz mi powiedział ze mój tato umiera ze serce nie wytrzymało ze to niewydolność serca. Nie przeprowadził nawet sekcji zwłok powiedział ze jest nie konieczna bo to smierć naturalna. Czy ten zastrzyk mógł sie przyczynić do śmierci taty bo po nim stał sie taki inny ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Duszności i woda w płucach przy raku płaskonabłonkowym prostaty

Witam serdecznie Prosze o pomoc.Mój tata ma raka płaskonabłonkowego przeszedl chemie ktora zle znosil radioterapie rowniez przeszedl teraz jest domu z poca hospicjum ma dusznosci bierze dawecin malutka dawke a teraz pojawila sie woda w plucacg zastosowano kroplowke ktora ma... Witam serdecznie Prosze o pomoc.Mój tata ma raka płaskonabłonkowego przeszedl chemie ktora zle znosil radioterapie rowniez przeszedl teraz jest domu z poca hospicjum ma dusznosci bierze dawecin malutka dawke a teraz pojawila sie woda w plucacg zastosowano kroplowke ktora ma na celu aby zeszla woda wraz z moczem co to oznacza ?u taty wykryto raka prostaty z przerzutami do płuc od tego sie zaczeło
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski
Dr n. med. Igor Madej
Dr n. med. Igor Madej

Co można podać, by 73-latka zaczęła sypiać przy nadciśnieniu?

Moja mama (73 l.) choruje na nadciśnienie. Ostatnio miała obrzęk płuc, co spowodowało olbrzymi skok ciśnienia. Trafiła z zagrożeniem życia do szpitala. Zmienili leki tak, że bardzo obniżają ciśnienie. PBROBLEM- bezsenności. Od dawna. Mama boi się brać leki nasenne,... Moja mama (73 l.) choruje na nadciśnienie. Ostatnio miała obrzęk płuc, co spowodowało olbrzymi skok ciśnienia. Trafiła z zagrożeniem życia do szpitala. Zmienili leki tak, że bardzo obniżają ciśnienie. PBROBLEM- bezsenności. Od dawna. Mama boi się brać leki nasenne, żeby w razie skoku ciśnienia lub problemu z sercem - móc się obudzić i zażyć lek. Co można podać, by zaczęła sypiać. Zdarza się, że całą noc nie śpi, gdy boli żołądek. Do tego oczywiście - jak nie śpi wracają bolesne wspomnienia.
odpowiada 2 ekspertów:
Mgr Magdalena Nagrodzka
Mgr Magdalena Nagrodzka
Lek. Seweryn Segiet
Lek. Seweryn Segiet

Widoczny miąższ płucny bez zagęszczeń

witam mam pytanie co oznacza widoczny miaz plucny bez zageszczen
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Ryszard Chalecki
Lek. Ryszard Chalecki

Jak długo jeszcze mój chłopak może przebywać w takim stanie po wypadku?

Witam. Moj chłopak dzien temu miał wypadek na basenie stracił przytomnosc. Narazie jest w szpitalu i podobno ma obrzęk płuc a pozostałe badania są w porzadku. Lekarze podawali mu leki nasenne i juz cały dzień spi. Jak długo jeszcze bedą... Witam. Moj chłopak dzien temu miał wypadek na basenie stracił przytomnosc. Narazie jest w szpitalu i podobno ma obrzęk płuc a pozostałe badania są w porzadku. Lekarze podawali mu leki nasenne i juz cały dzień spi. Jak długo jeszcze bedą go utrzymywac w takim stanie? Czy to bezpieczne? Dziękuję za odpowiedz z góry.

Ból płuc i klatki piersiowej

Od jakiegoś czasu mam poważny problem . Natomiast , gdy wychodzę na dwór i jest niska temperatura bardzo bolą mnie płuca, klatka piersiowa. Czuje wtedy nagłe uczucie bólu, nacisku, wbijania igieł i takie jakby mrowienie . Naprawdę trudno... Od jakiegoś czasu mam poważny problem . Natomiast , gdy wychodzę na dwór i jest niska temperatura bardzo bolą mnie płuca, klatka piersiowa. Czuje wtedy nagłe uczucie bólu, nacisku, wbijania igieł i takie jakby mrowienie . Naprawdę trudno opisać jest mi to uczucie. Ból ustępuje wtedy , gdy wchodzę do ciepłego pomieszczenia . Nigdy tak nie miałam . Co może być przyczyną?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Rafał Gryszkiewicz
Lek. Rafał Gryszkiewicz

Obrzęk płuc u osoby chorej na azbestozę

Mam pytanie, czy obrzęk płuc może spowodować śmierć u osoby chorej na azbestozę płuc - 30% uszczerbku z powodu choroby zawodowej?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Ryszard Chalecki
Lek. Ryszard Chalecki

Dlaczego często doskwiera mi ból gardła i mam chrypkę?

Witam! Robilam ostatnio usg jamy brzusznej i dopplera. Lekarz powiedzial mi, ze mam za szybki przeplyw krwi w naczyniu. Nie okreslil sie ktorym. Prawdobodobnie gdzies pomiedzy zebrami. Najbardziej skupil sie na tym miejscu. Poza tym wszystkie narzady wyszly w normie.... Witam! Robilam ostatnio usg jamy brzusznej i dopplera. Lekarz powiedzial mi, ze mam za szybki przeplyw krwi w naczyniu. Nie okreslil sie ktorym. Prawdobodobnie gdzies pomiedzy zebrami. Najbardziej skupil sie na tym miejscu. Poza tym wszystkie narzady wyszly w normie. Czy to moze byc cos ppwaznego? Dodam, ze od dluzszego czasu dokucza mi promieniujacy i przemieszczajacy sie bol pod lewym zebrem. A od ponad roku zmeczenie. W ostatnim czasie strasznie spadla mi odpornosc. Przez ostatnie pol roku ciagle choruje. Mialam obrzek na plucach, okropny kaszel, problem z zoladkiem-baktetia hb, spadek witamin b12, zelazo, kwas foliowy. Do tego mam czeste nudnosci, czasami ale bardzo zadko zdarzaja mi sie wymioty. Niby wszystko wyleczone. Ale samopoczucie bez zmian conajmniej raz w miesiacu lapie mnie jakies przeziebienie. Czesto doskwiera mi gardlo i miewam delikatna chrypke.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak
Patronaty