Duszności i woda w płucach przy raku płaskonabłonkowym prostaty

Witam serdecznie Prosze o pomoc.Mój tata ma raka płaskonabłonkowego przeszedl chemie ktora zle znosil radioterapie rowniez przeszedl teraz jest domu z poca hospicjum ma dusznosci bierze dawecin malutka dawke a teraz pojawila sie woda w plucacg zastosowano kroplowke ktora ma na celu aby zeszla woda wraz z moczem co to oznacza ?u taty wykryto raka prostaty z przerzutami do płuc od tego sie zaczeło

Nie bardzo rozumiem pytanie! Tata ma rozsianą chorobę nowotworową i działanie lekarzy polega teraz na tym , aby , na ile jest to możliwe , przedłużyć Tacie życie! "woda" w płucach jest następstwem przerzutów raka prostaty do płuc! Lekarze walczą , aby "tę wodę z płuc" odprowadzić i umożliwić oddychanie , a tym samym -przedłużyć życie Taty , zż

Jest to kolejny etap choroby. Proszę korzystać z pomocy Poradni Paliatywnej w celu zastosowanie terapii potencjalnie zmniejszających dolegliwości.