Jak pomóc osobie z wodą w płucach i rakiem piersi?

czy istnieje bezplatna pomoc dla osob z woda w plucach ,rak piersi z przerzutami do pluc? jak mozna pomoc takim osoba?

Jeśli chodzi o wsparcie psychiczne to obecność, ciepłe słowo, czasem fizyczna pomoc w wyzwaniach dnia codziennego także może być bezcenna. Warto także pytać, czego potrzebuje i oczekuje od Pani chorująca osoba. Kontakt- bez zbędnej litości czy współczucia, bycie sobą i autentyczne spotkanie będzie wyrazem Pani zaangażowania i bliskości.

Witam Panią,

istnieje bezpłatna pomoc w ramach poradni medycyny paliatywnej lub hospicjum domowego. Proszę skontaktować się z Narodowym Funduszem Zdrowia, znajdzie Pani tam informacje dotyczące placówek świadczących taką opiekę paliatywną w rejonie zamieszkania osoby zmagającej się z chorobą nowotworową. Pomoc paliatywna zmierza do poprawy jakości życia osoby chorej i jej bliskich.Pomoc taka zapobiega cierpieniu, leczy ból, pomaga usunąć duszności i oferuje wsparcie psychiczne osobie chorej.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz