Zachowanie przy osobie chwiejnej emocjonalnie

Jak rozmawiać i zachowywać się przy osobie chwiejnie emocjonalnej?

Jeśli potrzebne byłoby szersze wyjaśnienie, zachęcam do bardziej szczegółowego i konkretnego opisu sytuacji i trudności.

Szanowna Pani,
niestety podała Pani bardzo mało informacji a rady ogólne są niestety... ogólne, czyli mogą ale nie muszą pomóc, bo nie są dopasowane do konkretnego problemu :) Ogólnie więc rzecz ujmując osoba chwiejna emocjonalnie może potrzebować jasno wytyczonych granic, asertywności, spokoju i autentyczności osoby z jaką się kontaktuje. Potrzebować nie oznacza jednak zawsze: zaakceptować. Może zareagować na to różnie a docenienie takiej formy komunikatu może przyjść z czasem lub wcale. Ciężko pisać o innych, można jednak odnieść się do Pani potrzeb a tym samym do Pani higieny psychicznej w kontakcie z taką osobą. Powyższe może uchronić Panią przed negatywnymi konsekwencjami rozchwiania emocjonalnego innych osób.
Jeżeli chce Pani zasięgnąć informacji w tej sprawie, wówczas zapraszam do kontaktu.
Z poważaniem,
Anna Szostak