Czy takie uderzenie piersi jest niebezpieczne?

Witam. Od miesiąca spotykam się z chłopakiem, który lubi eksperymentować w łóżku. Kilkakrotnie dostałam od niego „klapsy” w piersi. Chciałam zapytać czy po takich uderzeniach (czasami zostają siniaki) może zrobić się guz?
KOBIETA, 32 LAT 4 miesiące temu

Bóle ginekologiczne

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

uderzenie w piersi może spowodować powstanie zgrubienia lub krwiaka. W zależności od urazu taka zmiana może wchłonąć się samoistnie lub wymagać konsultacji z lekarzem. Najprawdopodobniej nie doprowadzi jednak do powstania guza złośliwego w przyszłości.

Wspomina Pani o siniakach, co oznacza, że uderzenia nie są obojętne dla Pani organizmu. Proszę więc przemyśleć, czy eksperymenty w łóżku są warte ewentualnych problemów zdrowotnych.

Podobne pytania pojawiły się już w pytaniach do specjalistów. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-po-uderzeniu-w-piers, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-uderzeniu-moze-powstac-guz, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-od-silnego-uderzenia-w-piers-moge-zachorowac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty