Czy w piersi wytworzył się stan zapalny?

Witam, moja żona (26lat) uderzyła się w pierś i kilka dni bolała ją pierś i miała też wrażliwy sutek, po kilku dniach kawałek piersi lekko się zaczerwienił pierś była nabrzmiała i było zgrubienie miała też gorączkę, brała leki przeciwzapalne i piła różne zioła i po kilku dniach znikło zaczerwienienie i pozostała taka mała lekko twarda gładka w dotyku kulka. Przez ponad dwa miesiące żona regularnie smarowała pierś olejkiem z wiesiołka piła różne zioła i kulka zniknęła. Co to mogło być? Czy to było zapalenie jakieś i jakieś jego powikłanie?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Pana objawy mogą świadczyć, że w piersi powstał stan zapalny. Zapalenia w tym obszarze tworzą się najczęściej poprzez zakażenia bakteryjne oraz przy urazach mechanicznych.

Do objawów stanu zapalnego w piersi zaliczamy między innymi: gorączkę, ból, tkliwość piersi, zaczerwienienie, obrzęk, podwyższoną temperaturę miejsca, w którym doszło do urazu oraz osłabienie. Oprócz tego, w miejscu po urazie mogą powstawać ropnie, czyli pęcherze wypełnione ropą.

Jeżeli chodzi o pojawienie się guzka, to możliwe, że jest to tzw. martwica tłuszczowa lub krwiak.

W takim stanie zalecamy, aby Pana żona udała się do ginekologa i wykonała USG piersi, w celu zbadania czy wszystko jest w porządku.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-uderzeniu-moze-powstac-guz

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-uderzenie-piersi-jest-niebezpieczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.