Płyn w otrzewnej po cięciu cesarskim
Witam , Panie Doktorze mam pytanie , mianowicie moja siostra w lutym urodzila dziecko przez cesarskie ciecie,ostatnio przy usg stwierdzil lekarz niewielka ilosc plynu w otrzewnej,zalecil odczekac miesiac bo mozliwe,ze plyn ten zostal jeszcze po ciazy. Siostra zali sie na czeste wymioty.Inny lekarz powiedzial nam , aby jak najszybciej udala sie do szpitala na kolonoskopie i biopsje. Mocno nas nastraszyla,czy faktycznie moze byc to nowotwor?czy zdarza sie to czasami po cesarskim?? Pozdrawiam

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani - pewna niewielka ilość płynu w jamie otrzewnej może być następstwem cięcia.Natomiast decyzja lekarza o konieczności wykonania kolonoskopii oraz biopsji (czego ???) uważam za zbyt pochopną. Szanowna Pani - płyn w jamie otrzewnej pojawia sie w bardzo zaawansowanym guzie jelita grubego, którego nie może przeoczyć i którego wybada doświadczony operator przy cięciu cesarskim i otwarciu brzucha.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.