Obecność płynu w jamie otrzewnej a bolesność

Po ginekologicznym badania z powodow jak myslalam bolow jajnika okazalo sie ,ze mam spora ilosc plynu w jamie otrzewnowej.Skad on moze sie pojawiac?jak sie go pozbyc?Brzuch boli mnie bardzo.Myslalam,ze moze jestem w ciazy bo byly podobne objawy.Gin.stwierdzila,ze jajniki okej a wina jest tego plyny.Co robic dalej?

Magdalena StusiĹska

Płyn w jamie otrzewnej może mieć różne przyczyny- od sercowych, przez problemy z wątrobą po nowotwory. Proszę się pilnie skontaktować z lekarzem internistą w celu dalszej diagnostyki.