Na co może wskazywać płyn w jamie brzusznej?
Witam mam od dłuższego czasu wzdęcia. Na USg wyszło że jest w jamie brzusznej minimalna ilość płynu. Co to może oznaczać?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
w jamie brzusznej (a dokładniej w jamie otrzewnej) w prawidłowych warunkach występuje nieduża ilość płynu – jest to maksymalnie 150 ml. Jeśli płynu jest więcej i gromadzi się on w jamie otrzewnej, to można mówić o wodobrzuszu.
Wodobrzusze objawia się przede wszystkim powiększonym obwodem brzucha, a także dyskomfortem w okolicy jamy brzusznej, uczuciem pełności, a także wzdęciami, o których Pani wspomina.
Powinna Pani skonsultować otrzymany wynik badania z lekarzem, który zadecyduje, czy konieczne jest poszerzenie diagnostyki w tym kierunku.