Płyn w jamie brzusznej oraz w opłucnej przy usuniętym pęcherzyku żółciowym
Witam. Mój tata od klika miesięcy ma płyn w jamie brzusznej (flanki otrzewnej) oraz w opłucnej.Ma usunięty woreczek żółciowy (styczeń 2014), a jego problemy związane z ujawnieniem płynu zaczęły się w marcu 2014. W maju miał ewakuację zbiornika z płynem. Od tamtego czasu nikt nie jest w stanie powiedzieć jaka jest przyczyna.Kolonoskopia, gastroskopia, TK jamy brzusznej+miednicy, hist-pat płynu,posiew - prawidłowe. Kardiologicznie -ok.Markery-ok.Stwierdzone zapalenie uchyłków esicy.Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Jeśli lekarz prowadzący, znający szczegółowe dane kliniczne nie jest w stanie ustalić przyczyny pochodzenia płynu, tym bardziej jest to niemożliwe w ramach porady internetowej. Sugeruję jednak pobranie płynu do badania - taki wynik pozwoli pomóc w jej ustaleniu.